Jak wybrać firmę sprzątającą

Wybór firmy sprzątającej, dbającej o porządek w domu lub biurze, nie jest łatwy. Wiele osób obawia się przede wszystkim uczciwości i rzetelności osób sprzątających, które mają dostęp do domowych sprzętów lub dokumentów firmowych. W jaki sposób wybrać firmę, która będzie godna zaufania?

Najlepiej jest skorzystać z polecenia. Nie musi być to koniecznie rekomendacja znajomej osoby – takim poleceniem oraz gwarancją wiarygodności może być równie dobrze dostępna na stronie internetowej lista firm, z którymi współpracuje firma sprzątająca. Można także poprosić o referencje na piśmie podczas spotkania.

Podczas ustalania warunków współpracy dobrze jest ustalić zakres standardowego sprzątania oraz ceny. W większości przypadków firmy sprzątające podają stawkę za godzinę sprzątania, informując jednocześnie, ile czasu powinno zająć sprzątanie w wyznaczonym zakresie. Jeśli klient decyduje się na dodatkowe zadania, na przykład mycie okien na wiosnę albo sprzątanie po dużym przyjęciu, ceny są ustalane indywidualnie.