Jak poradzić sobie ze sprzątaniem po remoncie

Gdy ekipa remontowa zakończy już swoją pracę, nie oznacza to, że można znowu korzystać z wyremontowanych pomieszczeń. Aby było to możliwe, trzeba starannie posprzątać wszelkie ślady, które pozostawią po remoncie fachowcy. Nie trzeba tego robić samemu – na rynku działa wiele firm specjalizujących się w sprzątaniu po remontach.

Jak znaleźć taką firmę? Nie musi to być trudne – wielu fachowców współpracuje ściśle z zaufanymi firmami sprzątającymi. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ ułatwia to dopasowanie grafiku obu ekip. Ponadto firmy sprzątające znają wówczas mechanizm działania ekipy remontowej, co ułatwia im zaprowadzenie porządku w mieszkaniu.

Co powinno obejmować sprzątanie pomieszczeń po remoncie? Przede wszystkim należy umówić się z firmą sprzątającą na dokładne umycie szyb i podłóg z resztek farby i lakieru. Aby dokładnie pozbyć się całego pyłu pozostałego po remoncie, można zdecydować się na odkurzenie mieszkania: podłóg, ścian, mebli za pomocą odkurzacza przemysłowego.