Ekipa remontowa – po znajomości czy przez internet?

Większość osób poszukujących ekipy oferującej usługi malowania ścian, swoje poszukiwania zaczyna od wypytywania znajomych, którzy w ostatnim czasie przeprowadzali remonty. Coraz częściej fachowców można znaleźć także przez internet, wpisując odpowiednie hasło w wyszukiwarkę. Który sposób jest skuteczniejszy?

Wybierając ekipę malarską z polecenia, można mieć gwarancję, że to sprawdzeni i godni zaufania fachowcy. Jeśli wcześniej wykonywali remont u rodziny czy znajomych, można łatwo sprawdzić efekty ich pracy. Ceny takich usług bywają jednak różne i ustalane na bieżąco, przez co nie ma się pewności, że za malowanie ścian zapłaci się tyle samo, co osoby polecające ekipę.

W przypadku wyszukiwania internetowego, ma się do wyboru znacznie większą liczbę ekip malarskich. Wyniki wyszukiwania dla poszczególnych miast to nawet setki stron internetowych z ofertą i cennikami. Nieco trudniejsze jest w takim przypadku sprawdzenie doświadczenia fachowców. Coraz więcej z nich zamieszcza jednak na swoich stronach zdjęcia dotychczasowych realizacji.