Jak ocieplić mieszkanie

Piękny i przytulny pokój z kominkiem, zakątek do zabawy dla naszego dziecka czy sypialna nie mogą obyć się bez pięknego i puszystego dywanu. Możemy zdecydować się na ręcznie tkanego persa, wełniany puszysty dywan w jednolitym kolorze, albo chodniczek w nowoczesne i abstrakcyjne wzory. Do dziecięcego pokoju pasują dywaniki w bajkowe wzory, a przed kominek idealna będzie imitacja skóry, lub prawdziwa pachnąca skóra.

Niestety z dywanami jest tak, że się bardzo szybko brudzą, zwłaszcza jeśli są w jasnych kolorach. Rozdeptane herbatniki w dziecinnym pokoju, psia sierść w sypialni i wszędobylskie roztocza. Kurz i piasek gromadzi się między cienkimi włosami dywanu bardzo szkodząc alergikom.

Dywan można oczywiście samodzielnie wyprać w domu, ale to dość dużo pracy i przede wszystkim efekt nie będzie tak dokładny jak wykonany przez profesjonalistów posiadających dostosowany do prania dywanów sprzęt. Warto poszukać usługi pranie dywanów, wówczas będziemy mieć pewność, że pozbędziemy się roztocza i kurzu.