Jak otworzyć własny biznes za granicą, np w UK? Otworzenie firmy w Anglii

Wiele osób, które wyjeżdżają za granicę w celach zarobkowych, postanawia otworzyć tam własny biznes. W dzisiejszych czasach nie jest to tak skomplikowane i trudne jak kiedyś. Obecnie istnieje wiele rozwiązań, które ułatwiają Polakom prowadzenie firmy za granicą.

Jako obywatele Unii Europejskiej Polacy mają możliwość prowadzenia biznesu w kraju, w którym będzie to najbardziej opłacalne. Otworzenie firmy w Anglii jest niezwykle proste jeśli chodzi o stronę formalną. Zakłada się ją w zasadzie bez wychodzenia z domu. Można skorzystać z usług specjalnych przedsiębiorstw, które pośredniczą w założenia oraz prowadzeniu firmy. Udostępniają one powierzchnię biurową na potrzeby adresu rejestracyjnego. To właśnie na ten adres będą przychodziły wszystkie dokumenty adresowane do utworzonego przedsiębiorstwa.

Dlatego też otworzenie firmy w UK może odbyć się nawet z Polski, bo formalności z tym związanych jest naprawdę niewiele. Co ważne, prowadzenie biznesu w Wielkiej Brytanii jest też stosunkowo tanie. Koszty założenia spółki i opłaty związane ze sprawami urzędowymi wynoszą ok. 300 funtów, później za prowadzenie firmy co miesiąc płaci się ok. 90 funtów netto. Małe przedsiębiorstwa mogą natomiast wybrać opłatę roczną, która wynosi 550 funtów.