Jakie ubrania oddawać do pralni

Większość ubrań i bielizny pościelowej można z powodzeniem prać i czyścić w domu – ręcznie lub w pralce. Są jednak tkaniny, którym szkodzą domowe sposoby czyszczenia. Jakie ubrania i tekstylia domowe powinno się bezwzględnie zanosić do pralni?

Są to przede wszystkim różnego rodzaju okrycia wierzchnie – płaszcze, kurtki,kożuchy, zimowe kombinezony. Do pralni chemicznej lub wodnej powinny trafiać także garnitury i garsonki. Pościeli, narzutom, obrusom i serwetom nie zaszkodzi co prawda pranie w domu, jednak domowa pralka może być dla nich za mała. Usługi w pralni często obejmują także krochmalenie tych materiałów, co nadaje im elegancką sztywność.

Usługi dostępne w profesjonalnych zakładach zwanych: pralnia dywanów to przede wszystkim pranie wodne, podobne do tego, jakie odbywa się w zwykłej pralce, a także pranie chemiczne, wykonywane z minimalnym użyciem wody, w czasie którego wykorzystuje się odpowiednie środki chemiczne. Dodatkowo większość pralni oferuje usługi maglowania oraz krochmalenia pościeli i innych tkanin.